Megapol Tower Anadolu Cd. D:No: 41 35600 Bayraklı-İzmir uzmpskhasanarslan@gmail.com

Hakkında - Uzman Psikolog Hasan ARSLAN

    Şu anda buradasınız!
  • Anasayfa
  • Hakkında

Uzm. Klinik Psikolog

Hasan ARSLAN

23 Mayıs 1983 tarihinde Antakya’da doğdum. İlköğretim ve lise eğitimimi Antakya’da tamamladıktan sonra, Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünde eğitimime devam ettim.

2007 yılında mezun olduğum üniversitenin aynı yıl içinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimine kabul edildim. Ege Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programından, “Algılanan Ebeveyn Kabul veya Reddinin Mizaç ve Karakter Özelliklerine Etkisi” başlıklı yüksek lisans tezimle 2010 yılında mezun oldum.

Uzmanlık Alanları

Ebeveynlik, Ebeveynliğin çocuk ve topluma yansımaları, Duygudurum Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları, Cinsel Sorunlar, Demanslar, Nöropsikolojik Değerlendirme, Nörokognitif Bozukluklar ve Kognitif Rezerv gibi alan ve konular mevcuttur.

Misyonum

Psikolojik Destek, Psikolojik Danışmanlık ve Ruhsal problemler konusunda yardıma ihtiyacı olan insanların eşit şekilde hizmet almalarını sağlamak.

Vizyonum

Danışanlarımızın ve yakınlarının en çok tercih ettiği danışmanlık merkezi olmak.

Mesleki hayatıma 2008 yılında henüz yüksek lisans öğrencisi iken Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Şube Müdürlüğünde, yarı zamanlı olarak başladım. 2009 yılı Ekim ayında Erzincan Devlet Hastanesi’ne Psikolog olarak atandım. 2010-2011 yılları arasında Ankara Etismesgut Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığında, Klinik Psikolog olarak vatani görevi yaptım.

2012 yılında Erzincan Devlet Hastanesinden, meslek hayatıma başladığım yer olan Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür Ve Spor Daire Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Şube Müdürlüğüne geçiş yaparak, Uzman Klinik Psikolog olarak 2016 yılına kadar görev yaptım. 2016 yılının ocak ayı içinde Ege Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Klinik Nöropsikoloji Biriminde göreve başladım. Halen bu görevi sürdürmekteyim.

Şu ana kadar ki meslek hayatım boyunca yüzlerce insanla, binlerce saat görüşme yaptım. Aldığım eğitimler arasında Şema Terapi, Bilişsel Davranış Terapi, Cinsel Terapi, Nöropsikolojik Değerlendirme eğitimleri bulunmaktadır. Başta Ege Üniversitesi olmak üzere çok çeşitli konularda Konferans ve seminerler verdim. Alanla ilgili radyo ve televizyon programlarına katıldım. Psikoloji bilgimi ihtiyacı olan herkese ulaştırma arzusunda bu etkinliklere zevkle katıldım ve katılmayı sürdüreceğim. Psikolog olarak içinde yetiştiğim ve yaşadığım topluma sorumluluk bilinci içinde, Psikoloji Bilgisinin halkın tamamına ulaşması gerektiği kanaatindeyim.

Mesleki olarak ilgilendiğim konular arasında Ebeveynlik, Ebeveynliğin çocuk ve topluma yansımaları, Duygudurum Bozuklukları (Depresyon, Anksiyete, Obsessif-Kompulsif Bozukluk, Panik Atak, Sosyal Fobi vs.), Kişilik Bozuklukları (Borderline Kişilik Bozukluğu, Narsistik Kişilik Bozukluğu, Çekingen Kişilik Bozukluğu ), Cinsel Sorunlar (Vajinusmus, Erektil Disfonksiyon (Sertleşme Bozukluğu),Cinsel İsteksizlik, Prematur Ejakülasyon (Erken Boşalma), Demanslar (Alzheimer tipi Demans, Frontotemporal Demanslar, Parkinson Demansı vs.) Nöropsikolojik Değerlendirme, Nörokognitif Bozukluklar ve Kognitif Rezerv gibi alan ve konular mevcuttur.

Danışanlarımız

Danışanlarımız hakkımızda neler söylediler?

U….G Danışan

Kendisi konusunda uzman endişe kaygı korkularım ve öfke kontrolü gibi sorunlarımın çözümü için başvurdum şu anda tüm sorunlarım olmasa

  • Mükemmel

Ha….n Danışan

Anksiyete problemim var. Bu durum birkaç yıldır büyüyerek devam etti ilk başlarda bir sorunum yok iş hayat yorgunluğu stres

  • Mükemmel

S…I Danışan

Hasan Bey ile 7 aylık bir terapi sürecimiz oldu. Emdr ve Şema Terapisiyle duygusal yoksunluk, fedakarlık, terk edilme ve

  • Mükemmel

Da….A Danışan

Hasan bey ile kendisi ile yabancisi olmadığım bir alan üzerinden (psikoloji) çalışıyoruz danışmanlık sürecinde çok profesyonel ve şimdiye kadar

  • Mükemmel

Sohbete Başla
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?